עמוד הבית >> בלוג >> מה האצבע שעליה אתם עונדים טבעת אומרת עליכם?

מה האצבע שעליה אתם עונדים טבעת אומרת עליכם?

ישנה אמונה הגורסת כי לבחירה של האצבעות שעליהן אתם עונדים טבעות יש איזושהי משמעות רוחנית או מיסטית. כמו גם ענידה של אבני חן מסוימות שגם להן מיוחסות תכונות שונות, כשהן נמצאות על אצבע  מסוימת, הן יכולות להביא מזל טוב, ברכות וסגולות נוספות. בנוסף, הסמליות והמשמעות של ענידת טבעות על האצבעות השונות משפיעה כמובן על האופן שבו תבחרו לענוד אותן.

האבנים שמתאימות לכל אצבע

לכל אצבע ישנן אבנים שמתאימות לענידה ספציפית, הרי הן לפניכם:

  • הקמיצה מסמלת אהבה אין סופית ונצחית, כמו גם יצירתיות ויופי. אבני החן שמתאים לענוד אותן על אצבע זו הן ירקן, אמטיסט, אבן ירח, ספיר וטורקיז.
  • האמה – לאצבע האמצעית מיוחסות תכונות כמו אחריות, איזון וחשבון נפש. אבני החן שמתאים לענוד אותן על אצבע זו הן אלמוגים, אקוומרין ורוז קוורץ, אשר כולן בעלות תכונות מרגיעות.
  • האצבע המורה (אינדקס) – מסמלת ביטחון עצמי, כריזמה, שאפתנות וגם מנהיגות. ענידת טבעת שבה משובצות אבנים מסוג טופז כחול, אמטיסט או לאפיס לזולי יתאימו לה מאוד. 
  • הזרת – מסמלת יכולת שכנוע, אינטואיציה ואינטליגנציה. בחירה באבני חן כמו ענבר, סיטרין או אבן ירח יתאימו למאפייניה.
  • האגודל – מסמל כוח רצון ואסרטיביות ניתן לענוד טבעות עם אבני טובות וגם ללא אבנים כלל.

מה המשמעות של ענידת טבעות על כל אחת מהאצבעות בשתי הידיים?

כאמור, הידיים שלנו ממש כמו שאר הגוף שלנו לא שוות והן אינן סימטריות. כך גם האצבעות בשתי הידיים ולכל אצבע בכל יד ישנה משמעות אחרת לחלוטין. כך תיווכחו מיד כשתכירו קצת יותר לעומק את ההיסטוריה של ענידת הטבעות על גבי האצבעות השונות בשתי הידיים. 

יד שמאל

אצבע זרת שמאל: מסמלת את סטטוס המשפחתי ואת המאפיה

במאה ה-19 ובתחילתה של המאה ה-20 היה זה פופולרי שגברים יענדו שתי טבעות על הזרת השמאלית שלהם. האחת סימלה טבעת נישואין שהעידה כי הם אכן נשואים והשנייה הייתה טבעת חותם. בנוסף, פעמים רבות שויכה ענידה של טבעת על הזרת השמאלית או הימנית גם אל אנשי המאפיה.

קמיצה שמאל: אירוסין או נישואין

הקמיצה השמאלית היא האצבע שעליה עונדים טבעת אירוסין ברוב מדינות המערב. אצבע זו שמורה לטבעות נישואין וגם טבעות אירוסין. 

אצבע אמה שמאל: אין כל הצהרה

לענידה של טבעות זהב או כל טבעת אחרת על האמה אין כל משמעות מיוחדת. לעומת זאת, אם יש לכם טבעת אהובה במיוחד תוכלו לענוד אותה עליה. 

 

אצבע מורה שמאל: מלכות והצהרה אופנתית

בימי קדם רק בני המלוכה היו עונדים טבעות על האצבע המורה. כאשר היו מגיעים מבקרים, הם היו כורעים ברך לפני הוד רוממותם -המלך או המלכה ונושקים לטבעת לאות כבוד. בימינו, זוהי אצבע נהדרת לענוד עליה מספר טבעות וליצור לוק שיקי במיוחד! 

אגודל שמאל: עושר ועושר

טבעות אשר נענדו על כל אחת מאצבעות האגודל בשתי הידיים הייתה שמורה לבני המעמד הגבוה. הן נתפסו כסטטוס שייצג עושר רב כיוון שהעלות לייצר טבעת אגודל הייתה גבוהה במיוחד בשל הכמות של חומרי הגלם השונים שמהם הכינו את הטבעות הללו.

יד ימין

אגודל ימין: סימן לעושר

אכן כפי שציינו ממש כמו האגודל השמאלי, כך גם טבעת שענדו על האגודל הימני היוו סימן לעושר. כיום, לעומת זאת, מדובר בהצהרה אופנתית.

אצבע מורה ימין: נישואין בתרבויות מסוימות

האצבע המורה הימנית שמורה לטבעות נישואין בתרבויות מסוימות, למשל במסורת היהודית נוהג החתן לברך את הכלה תחת החופה ולענוד טבעת נישואין על האצבע המורה כציון לירושלים ולכך שאסור שתישכח. לאחר מכן נוהגות נשים רבות להעביר אותה לקמיצה שמאל.

אצבע אמה ימנית: עשו כרצונכם

לענידת טבעת יהלומים על האמה אין משמעות רבה. זוהי האצבע המושלמת לענוד עליה מגוון עשיר של טבעות מועדפות כמו טבעות אבני חן ופנינים.

קמיצה ימנית: אירוסין או נישואין בצד השני

ממש כפי שבחלק מן המדינות נהוג לענוד טבעות נישואין או אירוסין על הקמיצה ביד שמאל, כך ישנן מדינות כמו הודו, גרמניה ורוסיה, שבהן נוהגים לענוד את הטבעת על הקמיצה הימנית. 

זרת ימין – סטטוס מקצועי

ישנם מקרים שבהם ענידת טבעת על הזרת הימנית יכולים לציין כי זהו סמל לסיום לימודי תואר בתחום מסוים כמו הנדסה או אקולוגיה.

מהן המשמעויות שיש לאצבע שעליה עונדים גברים טבעות?

ישנן משמעויות גם לאצבע שעליה עונדים גברים טבעות, בחלק זה נרחיב על ענידת טבעת באצבע מסוימת.

קמיצה: מצב משפחתי

ענידת טבעת על הקמיצה אצל גברים בין אם ביד ימין ובין אם ביד שמאל מסמלת שהם נשואים. 

אמה: איזון

אומנם אין זה נפוץ שגברים יענדו טבעת על האמה אך במדינות המערב ישנם גברים שעונדים אותן כהצהרה אופנתית. בנוסף, הדבר מעיד על איזון בחיים.

אצבע מורה (אינדקס): סטטוס חברתי

בעבר ענידת טבעת על האצבע המורה הייתה כדי לבטא מעמד חברתי. הדבר היה שמור למעמד הגבוה וגברים היו עונדים טבעת חותם על אצבע זו.

אגודל: כוח והשפעה

גברים שנוטים לענוד טבעת על האגודל נתפסו עוד מימי העבר כגברים בעלי כוח והשפעה כמו גם למעמד גבוה ולבני מלוכה. כיום, מדובר בסטייל אישי ומגניב. 

זרת: סטטוס 

כיום גברים אבים נוטים לענוד טבעת חותם על הזרת כציון סטטוס, כהצהרה אופנתית ובארצות הברית, שחקני הפוטבול המצטיינים מקבלית טבעת אליפות שגם אותה עונדים על הזרת.

עוד מהבלוג שלנו