עמוד הבית >> בלוג >> איך מודדים מידת טבעת? – המדריך המלא

איך מודדים מידת טבעת? – המדריך המלא

אתם כבר זמן רב יודעים שהיחסים שלכם הגיעו אל השלב הבא וכעת אתם רוצים להפתיע את זוגתכם עם טבעת נישואין, ולקחת את היחסים לעבר חופה וקידושין. כדי לעשות זאת יש כמובן לרכוש טבעת, לחשוב על מיקום, לחשוב מה אתם רוצים להגיד ואם יש דברים נוספים שחשובים לכם, באותו הרגע שבו תשאלו את השאלה הגורלית אשר תקשור אתכם יחד האחד לשנייה להמשך חייכם. 

רגע לפני שאתם יורדים לכל הפרטים ופותחים חמ”ל הצעת נישואין, חשוב מאוד לברר מהו הגודל של האצבע שעליה תונח הטבעת. במיוחד לשם כך הכנו עבורכם כמה טיפים מועילים שישמשו אתכם כל הדרך אל הטבעת בגודל הנכון.

כיצד תדעו מהי המידה הנכונה?

כפי שאתם ודאי יודעים לכל אחד או אחת מאיתנו יש אצבעות בגודל ובעובי שונה. לא רק שהגדלים שונים בין אדם לאדם, אלא אפילו בין יד אחת לשנייה של אותו האדם. לכן ישנה חשיבות רבה להבין מהי המידה הנכונה של האצבע. ברמת העקרון הטבעת צריכה להיות מעט רפויה, לא מאוד, כדי שיהיה לאצבע מספיק מקום למשל אם חם מאוד והיד מתנפחת מעט. 

חשוב מאוד לבחור במידה הנכונה כדי להימנע ממצבים כאלו: דמיינו שאתם עורכים הפקה משגעת, שביל כניסה מלא בפרחים ונרות, שיא הרומנטיות האפשרית, החברים ובני המשפחה מוזמנים לרגע ההצעה המרגש, אתם כורעים ברך, מוציאים טבעת, שואלים: האם תינשאי לי?” ומגלים שהטבעת קטנה… או לחילופין גדולה, כך שהיא יכולה ליפול מאצבעה הענוגה של זוגתכם. רגע הצעת הנישואין הוא רגע מרגש במיוחד שצריך להיות מושלם במינימום – בפן של הטבעת. 

את מידת האצבע תוכלו לגלות במספר דרכים:

  • סרט מדידה – תוכלו למדוד את היקף האצבע של זוגתכם באמצעות סרט מדידה. תוכלו לעשות זאת בזמן שהיא ישנה ואינה חשה כלל שאתם כורכים את הסרט סביב אצבעה. ודאו היטב את היקף הסנטימטרים וודאו שהסרט אינו צמוד יתר על המידה. לאחר שיש בידיכם את הנתונים, תוכלו לרכוש עבורה טבעת אירוסין. 
  • חברה טובה – תמיד תוכלו להיעזר עם קצת עזרת חבר או במקרה הזה עזרת חברה, אחות או אפילו אימא. בקשו מהן לקחת אותה אל חנות תכשיטים כבדרך אגב ולמדוד טבעות, צמידים שרשראות וכשהיא אינה שמה לב, לבקש מהמוכר שימדוד את גודל הטבעת שהיא שמה על האצבע שלה ולקבל את המידה המדויקת. 
  • טבעת קיימת – אם אתם לא רוצים להסתבך עם סרטי מדידה או לגלות למישהו שאתם מתעתדים להציע לאהובתכם נישואין, תוכלו פשוט לקחת את אחת הטבעות שלה ולצייר את הקוטר שלה מבחוץ ומבפנים. אם יש לה הרבה טבעות תוכלו לקחת איתכם אחת לחנות מבלי שהיא בכלל תדע ולרכוש עבורה טבעת בגודל המתאים. 
  • אפליקציה – כיום ישנן אפליקציות שמסייעות במדידת האצבעות של זוגתך. תוכלו למדוד אותן כשהיא ישנה או כשהיא ערה באיזושהי טענת שווא שהמצאתם.

שימו לב!

כשאתם מתכוננים למדוד את האצבע, ודאו שזו האצבע שעליה תונח טבעת האירוסין כיוון שהאצבעות בשתי הידיים אינן שוות. כמו כן, מומלץ שהיד שלה תהיה בטמפרטורת חדר, הכוונה היא שהיא לא חמה מידי ואז האצבעות עלולות להתרחב עקב לא זרימת דם מוגברת, ולא קרה מידי כדי שלא תהיה מכווצת עקב היצרות כלי הדם. ודאו שאתם מודדים את החלק התחתון של האצבע ושסרט המדידה אינו צמוד או רופף מידי. כמו כן, השתדלו שהסרט ידמה ככל הניתן גודל של טבעת רגילה. ואם אינכם בטוחים לגמרי, עדיף שמידת הטבעת תהיה גדולה יותר מאשר מידה קטנה.  

כך תבחרו את הטבעת הנכונה

בחירה של טבעת אירוסין היא אינה דבר של מה בכך. זו טבעת בעלת משמעות ייחודית, טבעת שבת הזוג שלכם תענוד כל חייכם המשותפים, ולכן זה חשוב שתשקיעו מחשבה איזו טבעת תתאים לה. אם אתם לא ממש בטוחים מה היא תאהב, תוכלו לבדוק עם יודעי דבר כמו בני משפחה או חברות טובות, אם אתם יותר בעניין של גישה ישירה תוכלו לשאול אותה אם יש לה סגנון מועדף או משהו ספציפי שהיא הייתה רוצה. נסו לדלות כמה שיותר מידע כדי להבין מהו הסגנון שעליכם לחפש – יהלומים, אבני חן, זהב צהוב, אדום או לבן, עובי דק או רחב ושאלות נוספות. 

התינשאי לי?

המקום שבו אתם הולכים להציע נישואין לזו שאהבה נפשכם הוא בהחלט עניין שיש להתעכב עליו. מדובר באירוע מיוחד ומרגש שבו תקשרו את חייכם המשותפים יחד. אם אין לכם כיוון כלשהו תוכלו לשאול חברים שכבר הציעו, להתעניין לגבי מקומות רומנטיים שלא חשבתם עליהם בארץ או בחו”ל, אולי לתכנן הפקה גרנדיוזית שמצהירה את אהבתכם ואולי משהו יותר אינטימי שהוא רק של שניכם כמו מקום מיוחד ואהוב, או מלון מפנק. כמו כן, חשוב שתחליט מי יהיה בהצעת הנישואין – רק שניכם לבד? משפחה וחברים? אולי חבר נוסף שיעזור לארגן את כל הפרטים הנדרשים. כך או כך, לאחר שתציעו את הצעת הנישואין, תוכלו להתחיל ולתכנן את החתונה שלכם – ביחד.  

עוד מהבלוג שלנו