עמוד הבית >> בלוג >> מדריך: איך לבחור טבעת אירוסין מתאימה?

מדריך: איך לבחור טבעת אירוסין מתאימה?

רוצים להציע נישואין לבת הזוג המקסימה שלכם ולא יודעים איך? חוששים שמא הבחירה שלכם לא תמצא חן בעיניה? מודאגים שהעלויות יהיו גבוהות? אל תדאגו, אנחנו כאן ללוות אתכם בכל צעד ושעל עד לבחירת הטבעת הנכונה שמתאימה לכם מכל ההיבטים. בדיוק לשם כך הכנו לכם מדריך מפורט איך לעשות זאת בהצלחה!

  • מה היא אוהבת?

שאלה מאוד חשובה שיש לעסוק בה לפני הכול היא מה זוגתכם אוהבת? נשים שונות מתחברות לסגנונות שונים ולכל אחת יש העדפה משלה. כדי לא למצוא את עצמכם במצב שבו אתם לא בדיוק קולעים לטעמה של אהובתכם, רצוי שלא לנחש. הרי לא מדובר בטבעת זמנית שתתחלף לפי הטרנדים האופנתיים, אלא בטבעת שהיא תענוד לאורך שנים. יש נשים שאוהבות טבעת יהלומים, יש נשים שאוהבות טבעות אבני חן ופנינים ויש מי שלא אוהבות בכלל אבנים אלא רק טבעות זהב

בנוסף, יש לקחת חשבון גם את צורת האבן והחיתוך שלה. יש נשים שאוהבות אבנים עגולות, יש כאלו שמעדיפות יותר את הסגנון המלבני או המרובע. ישנן נשים שאוהבות צורות ייחודיות כמו טיפה או צורה של לב. וזה לא הסוף, עדיין יש לבחור את גוון הזהב שעליו ישבו האבנים. הגוון הצהוב הוא המסורתי והסטנדרטי, הגוון הלבן יבליט את היהלומים והם יראו מנצנצים עוד יותר ולגוון האדום יש שיק שלא ניתן לשחזר, הוא יפה, מיוחד ומחמיא לשלל אבנים טובות, יהלומים ופנינים. לכן בררו מהן ההעדפות שלה. תוכלו לנהל שיחה מלב אל לב ולהבין האם יש לה העדפות מסוימות, גוונים אהובים, סגנון שהיא רוצה וכדומה. או לחלופין לברר באמצעות האנשים שהכי קרובים אליה, שיוכלו לשפוך אור על העדפותיה ולסייע לכם להבין את הכיוון הנכון לרכישת הטבעת המתאימה. 

  • קבעו תקציב מראש

עולם התכשיטים הוא עשיר ומגוון ונע במנעד של מאות שקלים ועד מאות אלפי שקלים. חשוב מאוד שתהיו שקולים בהחלטותיכם ותשקיעו סכום שקבעתם מראש שאתם יכולים להשקיע לטובת העניין. טבעות אירוסין יכולות להאמיר בעלותן לאלפי שקלים לפי הפרמטרים השונים שלהן. תוכלו להתייעץ לגבי האפשרויות השונות העומדות בפניכם עם צוות מקצועי שיבין מהן הדרישות שלכם ויתאים לכם טבעת אירוסין יפהפייה שתהיה בדיוק מה שזוגתכם אוהבת ולפי תקציבכם. 

חשוב לדעת כי טבעות אירוסין משובצות יהלומים נחשבות ליוקרתיות, הן מגיעות עם תעודה גמולוגית המעידה על טיב האבן, הצלילות של הגוון שלה, סוג החיתוך שלה ומשקלה של האבן שרכשתם בטבעת. אם יש לכם את היכולת לרכוש טבעת יהלומים 1 קראט, ודאו כי כל הפרטים של האבן מופיעים בתעודה, שכן התעודה משמשת כביטחון לטיב האבן. גם טבעות יהלומים עם קראט נמוך יותר כמו חצי קראט עדיין נחשבות לטבעות מכובדות ויפות. מי שידו אינה משגת יוכל לרכוש טבעת יהלום עם משקל נמוך יותר או לחילופין לרכוש טבעת שמורכבת מהרבה יהלומים קטנים במקום עיצוב של טבעת סוליטר.  עוד פתרון הוא לשלב יהלומים עם אבנים טובות שעלותן נמוכה יותר מאלו של היהלומים וליצור טבעת מיוחדת במינה שתתאים לתקציבכם. 

  • אל תקנו חיקויים

זכרו, שגם לצד התקציב המוגדר, טבעת זו היא טבעת שזוגתכם תענוד כל חייה לאורך שנים רבות ותציג אותה בפני כל סובביה, בני המשפחה, חברים, עמיתים לעבודה וכדומה. לכן, השקיעו בטבעת מיוחדת כמו האישה אשר לה אתם רוצים להעניק את הטבעת. אל תתפתו לקנות חיקויים זולים אפילו אם תקציבכם אינו רב. פנו אל חנות מוכרת בעלת שם ומוניטין בתחום שתוכל לסייע לכם בבחירת הטבעת הנכונה שתשאיר רושם, תשמח את ליבה וגם תישאר בתקציבכם המוגדר.

  • שמרו על התעודה הגמולוגית של הטבעת

כאשר אתם רוכשים טבעות יהלומים איכותיות, אתם מקבלים תעודה שמשמעותה היא שהאבן שרכשתם – היהלום, אכן עבר בדיקה קפדנית במכון גמולוגי ואיכותו וטיבו של היהלום נבדק. כך אתם מקבלים גם מידע מדויק על היהלומים והאבנים הטובות שרכשתם וגם אתם מקבלים הערכת מחיר מדויק של האבן, מידע מהיכן הגיעה וכמובן שהאבן מבוטחת ומגיעה עם תעודת הערכה. 

כדי לדעת אם אכן נבדקה האבן במכון גמולוגי, חפשו חריטה קטנטנה ומעודנת המאשרת כי אכן היהלום שלכם נבדק והוערך במכון גמולוגי מורשה. החריטה המיקרוסקופית על גבי היהלום מאפשרת לכם להשוות את הנתונים בין היהלום לתעודה ולהבטיח כי הם באמת תואמים. התעודה מגיעה מנוילנת והיא עשויה קרטון קשיח.

  • בדקו את מידת האצבע של זוגתכם

כדי לרכוש טבעת בגודל המתאים צריך תחילה לדעת מהו הגודל של האצבע שעליה תהיה הטבעת. תוכלו לעשות זאת בקלות על ידי סימון חיצוני ופנימי של טבעת שכבר קיימת ברשותה, או טוב מכך, פשוט לקחת את הטבעת איתכם לחנות. כך תוכלו למדוד אותה במדויק ולרכוש טבעת שהיא בדיוק במידה שלה. ודאו שלקחתם טבעת שתואמת את היד שעליה זוגתכם תענוד את הטבעת אירוסין, שכן קיים הבדל בגודל האצבעות בין שתי הידיים.

עוד מהבלוג שלנו